Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

10.

13. 7. 2013

 

Tak jako každý rok druhou sobotu v červeni tak i letos proběhlo už  X. setkání veteránů a hasičské historické techniky na zámku v Holešově. Přišlo se podívat 3258 platících, k vidění bylo 680 veteránů z toho 260 motorek a 420 automobilů, z okolních hasičských sborů dorazilo 38 exponátů a na burzu přijelo 160 prodejců.

V doprovodném programu předvedlo SDH Kvítkovice hašení parní stříkačkou vyrobenou v roce 1907, hašení ruční stříkačkou SDH Tečovice  a  SDH Dřevohostice a motorovou stříkačku  Walter 14 z  roku 1935 představilo SDH Míškovice. Viděli jsme historickou módní přehlídku spolku slečen 40´s ladies. Organizaci dopravy zajišťoval Klub vojenské historie Československa Olomouc v dobových policejních uniformách.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet  trenažér F1, který dovezli hasiči z Nenkovic a prohlédnout si mohli celou zámeckou zahradu z výšky na plošině SDH Holešov.

Celá akce byla ukončena kolem 16: 00  okružní jízdou po městě Holešov a vyhlášením soutěže elegance, ve které návštěvníci vybrali vítěze  v kategoriích- nejpěknější automobil, motorka a hasičská technika. Byl oceněn také nejvzdálenější účastník, který přijel automobilem Ford A až německého Stuttgartu. Ceny vítězům předali pan Michal Štěpánek- starosta obce Němčice a pan Loupanec- majitel firmy Lopex z Bystřice pod Hostýnem.

Díky hezkému počasí jsme prožili pěknou červencovou sobotu. 

                                                                                                   %wink

5+2 dny týdeník

Rajče

Rajče 1

Rajče 2  http://skoty05.rajce.idnes.cz/Holesov_13.7.2013/ 

Rajče 3

9.

14.7.2012

 

    http://iarda.rajce.idnes.cz/2012-07-14 Holešov

http://zlinskynocnik.rajce.idnes.cz/9 Setkani veteranu Holesov

http://sarivoj.rajce.idnes.cz/Holesov_2012

http://ocasi.rajce.idnes.cz/Holesov_2012

http://pavkas01.rajce.idnes.cz/Sraz_veteranu_-_Holesov_2012

http://lukas736.rajce.idnes.cz/Sraz_veteranu_Holesov_2012

http://jumarc.rajce.idnes.cz/Setkani_auto_veteranu_Holesov_2012

Archív HVCC Rožnov p/R.

http://www.youtube.com/watch?v=qmfPpmbwCTk

honestveteranroznov.cz/fotoalbum/vystava-hv-holesov-14.7.2012

 

8.

 

  9.7.2011

 Sedm let jsem chválil námi pořádané setkání sám osobně, letos mám odkazy na fotky a články těch co u toho byli.

 

                                                                                                                                                     %wink%  

   http://www.jarda.4fan.cz

     http://www.skutrklub.cz

     http://kromerizsky.denik.cz  

     http://www.spartaky.cz

     http://www.vccuh.estranky.cz

     romtom

     http://www.hasicipohorelice.estranky.cz

 

7.

 
 
10. 7. 2010
 

Letos byla na tomto srazu rekordní účast- co do počtu veteránů. Okolo 14:00 hod veteráni vyjeli na spanilou jízdu ulicemi Holešova. Součástí srazu byla i burza náhradních dílů a všeho možného i nemožného. Pro návštěvníky jsme připravili doprovodný program. Vystoupení skupiny historických tanců Porta Temporis z Napajedel. Své umění  předvedli i pan František a Karla  Hatlapatkovi a jejich koník Pedro. Ukázali práci s honáckým bičem a ostře nabitými kolty. V průběhu setkání veteránů měli  návštěvníci možnost shlédnout výstavu modelů aut a letadel pod záštitou LMK Kopeček Kostelec u Holešova a modelářů z Břestu.Letošní sraz byl zase o stupínek lepší než ten loňský, pomalu ale jistě si toto setkání získává stále lepší jméno a ohlas mezi "veteránisty" i diváky. Nejvzdálenější účastník na této akci byl pan Tommy Eriksson ze Švédska, který přivezl vůz Cadillac z roku 1949.             

Ozvučení celé zámecké zahrady nám zajistil Mojmír Potůček, mikrofonu se chopil a profesionálním slovem akci provázel Honza Sehnal (kam se na něj hrabe Leoš cheeky ). V případě zájmu o tyto dva borce nás můžete kontaktovat. Provedou zvukem a slovem i vaši jakoukoli akci.

      STREAM.CZ                                                                                                                                                    

 

                                                                                                                                                   %wink %  

 

6.

11. 7. 2009

Ani letos počasí nezklamalo, i když nás páteční bouře překvapila a způsobila dost problémů. V sobotu však bylo krásně a všechno vyšlo na jedničku. Jako tradičně byla součástí setkání burza náhradních dílů, která se nám každoročně rozrůstá. Vrátila se hasičská technika a zúčastnilo se přes 176 vozidel.                                                                                                   

                                                                                                                                                       %wink %

 

 5.

12. 7. 2008

Počasí na objednávku přilákalo letos spoustu diváků a vystavovatelů. Také burza náhradních dílů byla hojně zastoupena. Letos jsme zvolili taktiku bez hasičské techniky a nabídli divákům jiný program. Vystoupily mažoretky a silák Železný Zekon, kterého jsme na závěr přejeli Škodou 1000MB.

                                                                                                                        %wink %

 

 4.

14. 7. 2007

Na 4. ročník setkání veteránů přijelo 138 vozů, 20 hasičských stříkaček a kromě toho dorazil i pan Pavelka s motocyklem na parní pohon, který sám vyrobil. Právě tento 4. ročník a hezké počasí přilákalo milovníky těchto dopravních prostředků z nejrůznějších koutů republiky. Nechybělo vyhlášení soutěže elegance a okružní jízda městem.

                                                                                                                        %wink %

 

 3.

8. 7. 2006

3. ročník proběhl za krásného počasí. Nejvíce vozů, které byly během dne k shlédnutí patřilo k značce Fiat. I ostatní značky byly samozřejmě zastoupeny. Sjelo se celkem 88 automobilů, 36 motorek a 22 sborů dobrovolných hasičů představilo svou historickou techniku. Čtyři vozy přijely i ze Slovenska. Zúčastnilo se kolem 40 prodávajících. Nejkrásnější veterány a repliky představil pan Antonín Pavelka z Napajedel, jejich sběratel a výrobce.

                                                                                                                        %wink

 

2.

 

9. 7. 2005

Počasí nám moc nepřálo, ale i tak byla účast návštěvníků uspokojující. Na autě z Přestavlk vyhrávala řízná hasičská kapela.  Probíhaly ukázky techniky a parní stříkačky s SDH Kvítkovice z roku 1907. Po dešťové přeháňce okružní jízdu doprovázelo v ulicích města vedle diváků i červencové sluníčko. Byla vyhodnocena soutěž elegance, proběhla burza náhradních dílů a nechybělo ani občerstvení. Zúčastnilo se 20 historických stříkaček, přes 6 desítek automobilových veteránů a motorek.

                                                                                                                       %wink

 

1.

 

17. 7. 2004

1. ročník srazu probíhal v očekávání, jestli všechno vyjde, jak jsme si představovali. Jestli vůbec bude nějaká účast. Nakonec všechno dopadlo nad naše očekávání, tak jsme se rozhodli, že druhý ročník bude a bude ještě lepší.

                                                                                                                     %wink %

 

Webové stránky vytvořil %wink
TOPlist